sistem-ve-network-uzmanligi-egitimi-kursu216531.png

Network ve Ağ Uzmanlığı Kursu / Eğitimi

Network ve Ağ Uzmanlığı Kursu Eğitimi  

Network Ağ Uzmanlığı Akademik Eğitimi
 
Şirketlerin; network altyapısı oluşturulması, network planlama ve yönetimi, yazılım ve donanım destek ihtiyaçlarının karşılanması için profesyonel IT’cilere ihtiyaç duyulmaktadır. Eğitim programını tamamlayan bir katılımcı, küçük ve orta ölçekli networkların projelendirilmesi, kurulması, performanslı ve güvenli şekilde çalıştırılması konusunda uzmanlaşır ve problemlere etkin çözümler geliştirebilir.
 
 
 
 
Network Ağ Uzmanlığı Akademik Eğitim İçeriği
 
MCSE ve MCITP Eğitiminde Microsoft’un kullanıcı (Client) tarafındaki üyesi Windows 7 hakkında kurulum, yapılandırma ve oluşabilecek sorunların nasıl giderileceği konusunda bilgiler aktarılmaktadır. Kariyerist katılımcıları bu eğitim sonunda son kullanıcı (Client) problemleri ve sorunları hakkında destek verebilecek düzeye gelirler.
 
Server tarafında ise katılımcılar Microsoft sunucu (server) ailesinin üyesi Windows Server 2008 R2 üzerinde; ağ servislerini kurma, yapılandırma, yönetme; Microsoft Active Directory kurma, yapılandırma ve yönetimi gibi becerilere sahip olurlar. Ayrıca bu eğitimin içerisinde; Microsoft sistemlerinde security, IIS 7.5 Web servisi ve Uzak bağlantı hizmetleri (remote desktop) hakkında detaylı bilgiler aktarılmaktadır. Katılımcılar bu eğitim sonunda Windows Server 2008 R2 işletim sistemini yönetebilecek düzeye gelerek, Sistem Yöneticiliği yapabilecek konuma gelirler.
 
Kariyerist Network ve Ağ Uzmanlığı Akademik Eğitiminde Microsoft Sanallaştırma ürünü olan Microsoft Hyper-V v2 ürününü uygulamalı olarak öğretilmektedir. Ayrıca bu eğitim içerisinde sanallaştırma platformu kullanılarak hazırlanan sunucuların yönetimi için System Center ürün ailesi eğitimi de katılımcılara anlatılmaktadır.
 
Microsoft’un sistem güvenliği ürünü olan Forefront Threat Management Gateway 2010 SP1 (TMG) konusunda detaylı bilgiler aktarılmakta ve gerçek senaryolar üzerinden uygulamalar yapılmaktadır. Ayrıca bu eğitimin içerisinde Forefront Endpoint Protection 2010 ürünü de anlatılarak son kullanıcının güvenliğinin sağlanması amaçlanmaktadır.
 
Microsoft’un mesajlaşma sistemi Microsoft Exchange Server 2010 ürünü uygulamalarla ve gerçek hayattan senaryolarla katılımcılara aktarılmaktadır. Ayrıca bu eğitimin içerisinde mesajlaşma sistem güvenliğinin anlatıldığı Forefront Protection for Exchange 2010 ürünü de bulunmaktadır. Katılımcılar bu eğitimle beraber Network ve Ağ Uzmanlığı eğitimini tamamlamaktadırlar.
 
MCITP Eğitimi
 
Modül 1: Windows 7 Kurulum ve Yönetimi
 
Modül 2: Microsoft Windows Server 2008 R2 Yönetimi
 
Modül 3: MS Windows Server 2008 Network Yapısı ve Ayarları
 
Modül 4: MS Windows Server 2008 Network Planlaması ve Kurulumu
 
Modül 5: Active Directory Yönetimi
 
 
Exchange 2010 Yönetimi
 
Modül 1: Exchange 2010’a Giriş
 
Modül 2: Exchange 2010 Kuruluşu ve Sunucu Rollerinin Tanımlanması (Deployments)
 
Modül 3: Exchange 2010 Yapılandırma ve Yönetimi (Configuring and Managing)
 
Modül 4: Exchange 2010 Geçiş Senaryoları (Migration)
 
Modül 5: Exchange 2010 Yüksek Erişilebilirlik (High Avaibility)
 
Modül 6: Exchange 2010 Güvenliği (Security)
 
Modül 7: Exchange 2010 Backup/Kurtarma/Bakım (Backing, Recovering and Maintanance)
 
 
Forefront ISA ve TMG Eğitimi
Microsoft Forefront Threat Management Gateway (TMG) 2010
 
Modül 1: Firewall ve Temel Kavramlar
 
Modül 2: Kurulum
 
Modül 3: Kural Mantığını Anlama ve Kural Yazma
 
Modül 4: Yedekleme ve Geri Yükleme
 
Modül 5: Exchange Server Entegrasyonu
 
Modül 6: Network Senaryoları
 
Modül 7: Monitoring
 
Modül 8: TMG Farkları
 
Sistem network uzmanlığı detaylı eğitim içerik detaylarını şubelerimizden alabilirsiniz.
 
6425B Configuring and Troubleshooting Windows Server 2008 Active Directory Domain Services
 
6426B Configuring and Troubleshooting Identity and Access Solutions with Windows Server 2008 Active Directory
 
6421A Configuring and Troubleshooting a Windows Server 2008 Network Infrastructure
 
6418C Deploying Windows Server 2008
 
6428A Configuring and Troubleshooting Windows Server 2008 Terminal Services
 
6427A Configuring and Troubleshooting Internet Information Services in Windows Server 2008
 
6437A Designing a Windows Server 2008 Applications Infrastructure
 
6435A Designing a Windows Server 2008 Network Infrastructure
 
6436A Designing a Windows Server 2008 Active Directory Infrastructure and Services
 
50322A Configuring and Administering Windows 7
 
10135A Configuring, Managing and Troubleshooting Microsoft Exchange Server 2010

Eğitim Başlıkları
Akademik Eğitimler Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim Programı kapsamlı, kaliteli içeriğiyle, bilişim sektörünün ihtiyacı olan uzman açığını kapatacak tam zamanlı bir sertifika programıdır. Bilişim sektörünün aranan, tercih edilen uzmanları olmak için akademik eğitim programlarımızı mutlaka inceleyiniz.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim Programı ileri teknoloji yazılımlar kullanarak, sektörün tercih edeceği, yetişmiş ve yetkin uzmanlar yetiştirmektedir.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim Programları sektördeki tek ve ilk en kapsamlı, en kaliteli eğitim programıdır.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim programı, uzman eğitmen kadrosunu sektörün içinden profesyonellerden seçer.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim programı, Kariyerist Bilgi Teknolojileri yayıncılık tarafından üretilmiş, eğitim müfredatını destekleyen, bol konu anlatımlı ve örnek uygulamalarla zenginleştirilen, benzersiz eğitim yayınlarıyla desteklenir. (program kitapları sadece Kariyerist Bilgi Teknolojileri’de )
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri tüm akademik eğitim programlarında uygulanan pratik öğrenme modeliyle katılımcısına, tüm eğitimi boyunca, deneyime dayanan, yorumlamayı geliştiren eğitim yaklaşımıyla proje üretmesini sağlar. Projeler staj döneminde profesyonel çalışmalarlazenginleşerek, profesyonel portföy halini alır.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri akademik eğitim programına katılan tüm öğrencilerine sürdürülebilir gelişim için sınırsız etüt ve temel sanat dersi imkanı sunar.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri mezunlarının İş hayatına atılırken, rakiplerinden daha önde olmaları için, pek çok kişisel gelişim eğitimi ve seminerlerle donanımlı yetkin, özgüveni tam gençleri iş hayatına kazandırmayı amaçlar.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri Tüm akademik eğitim programlarında mesleki yeterlilik için İngilizce  derslerini müfredatına dahil etmiştir.
 
Katılımcı Akademik Eğitim Programının ardından, Kariyerist Bilgi Teknolojileri "staj ve işe yerleştirme programı"nın garantörlüğünde kariyer merkezimizce bir işe yerleştirilir.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri tüm akademik eğitim programlarında tüm öğrenciler, eğitimleri boyunca çeşitli ölçme değerlendirme sınavlarına tabi tutulurlar. Uygulanan sınavlar ve projeler neticesinde edinilen not ortalamaları ile katılımcının mezuniyet notu elde edilir. Mezuniyet notuna göre katılımcı Kariyerist Bilgi Teknolojileri Başarı Sertifikası ya da Kariyerist Bilgi Teknolojileri Üstün Başarı Sertifikasıalmaya hak kazanır.
 
Kariyerist Bilgi Teknolojileri Öğrencileri Uluslararası düzeyde iş olanaklarına sahip olabilecekleri sertifikasyonlara katılma olanağına sahiptirler. Adobe, Microsoft, Autodesk ve Milli Eğitim Bakanlığından onaylı ECDL sertifikasyonlarına katılarak kendilerini uluslararası düzeyde kanıtlama olanağına kavuşurlar.


İletişim Formu
Ad / Soyad*
Telefon*
E-mail*
İşyeri
Şube Seçiniz*
Bizi Nerden duydunuz?
Mesajınız